top of page

Наша історія

Громадська організація «Родина для осіб з інвалідністю» була започаткована у 2000 році. У ті часи, кілька сімей, що виховують  дітей з інвалідністю, переконавшись у недієздатності державних соціальних інститутів та неспроможності держави  надавати допомогу таким  людям, об'єдналися в «Товариство сімей «Родина».  Фундаментальною метою стало -  поступове вирішення проблем своїх дітей: лікування та реабілітація, гідне навчання, розвиток, та соціалізація. Також, дуже важливим аспектом такого об’єднання стала можливість  просто допомагати один одному, спілкуватись, співпереживати один одному  і разом радіти маленьким перемогам!
Через певний час прийшло розуміння, що ми допомагаємо один одному сьогодні, а завтра опиняємося перед новими викликами, новими бар'єрами, які держава встановила для  дітей з інвалідністю, для сімей, в яких вони виховуються. Але ми рухались вперед, намагаючись подолати всі перешкоди!
Таким чином ми поступово виходили за рамки особистих  інтересів і розхитували стіну байдужості, патерналізму, формальності, яка склалася у держави по відношенню до людей, які опинилися в складних життєвих обставинах.  На початку нашої діяльності  ми думали лише про наших дітей, тепер же ми бачимо всю систему в комплексі,  і коріння проблеми в тому, що сім’ям, які виховують дитину з інвалідністю потрібна вчасна, систематична, кваліфікована адресна допомога.
Так  виник проєкт - Центр надання соціальних послуг, в якому функціонує відділення денного догляду для дітей з інвалідністю та молодіжне відділення. У центрі проводиться корекційно-розвиваюча та навчальна робота з дітьми,, активна соціалізація та трудова адаптація молоді. 
Наразі ми втілюємо у життя проєкт  – Центр денної зайнятості та навчання професій «Горнятко Доброти», метою якого є  подолання соціальної ізоляції молоді з інвалідністю, навчання  їх основним навичкам праці у пекарсько-кулінарній справі та, при досягненні максимальних результатів, сприяти у працевлаштуванні у КСВ компаніях. Паралельно, відвідування центру буде позитивно впливати на особистісний розвиток  людини з інвалідністю, допоможе знайти більше друзів, розширити коло інтересів, почувати себе вільно і впевнено, відчути себе потрібним і соціально значимим.

На сьогоднішній день, на щастя, держава вже не так категорично відкидає соціальні ініціативи громадських діячів, як це було 15-20 років тому. Сьогодні ми співпрацюємо з багатьма державними відомствами, окремими представниками влади, а також - на місцевому рівні. 

Ми - благодійна, неприбуткова організація. Ми  існуємо на пожертвування від зарубіжних і вітчизняних фондів і організацій, бізнес-структур. Нам допомагають волонтери.

За 18 років ми брали участь в десятках освітніх, благодійних проектах.  Багато представників нашої організації пройшли навчання і стажування в інших країнах. Для нас це був незрівнянний досвід - дізнатися, як працюють державні та недержавні соціальні інститути в розвинених країнах. І тепер ми чітко розуміємо куди нам рухатись далі, до чого прагнути, в який бік розвиватися, щоб допомагати людям з інвалідністю і їх сім’ям тут – у нашій країні!

Дуже втішає, що в останні роки ми спостерігаємо багато змін в державі в сфері соціальної політики. Інклюзія в школі, сміливі нестандартні соціальні ініціативи в територіальних громадах, поступове утвердження механізмів соціальних послуг на різних рівнях. 

Але нам ще багато чого належить зробити!

Долучайтесь до нашої важливої справи, і ми разом зможемо допомогти державі вирішувати складні питання у сфері соціально-незахищених верств населення!

Найкращих побажань!

bottom of page